Alfa Romeo Giulia wygrywa prestiżowy konkurs „EuroCarBody 2016

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia jest zwyciężczynią „EuroCarBody 2016”, najbardziej prestiżowego światowego konkursu w zakresie projektowania nadwozia, organizowanego przez „Automotive Circle International”. W 18. edycji wydarzenia, które odbyło się w dniach 18-20 października br. w miejscowości Bad Nauheim (Frankfurt), wzięli udział eksperci z zakresu projektowania, materiałów, procesów i produkcji nadwozia.

Coroczny konkurs, otwarty dla wszystkich producentów samochodów, przewiduje liczne warsztaty, podczas których przedstawione są szczegółowo najbardziej innowacyjne rozwiązania w branży. Ponadto, przez trzy dni, prezentowane są nadwozia samochodów biorących udział w konkursie, które są dokładnie analizowane przez jury złożone z techników i ekspertów i oceniane na podstawie ponad 20 kryteriów połączonych w 5 domen: rozwój i zastosowanie innowacyjnych materiałów, innowacyjne rozwiązania dla rozwoju i projektowania; innowacyjne koncepcje zastosowane w procesie produkcji przemysłowej; wartości ważne dla Klienta, jak bezpieczeństwo, ergonomia, komfort akustyczny, jakość; kompletność i klasa wartości technicznych i technologicznych.

Alfa Romeo Giulia

Fascynująca Alfa Romeo Giulia, zdobywając 39,46 punktów na 50 możliwych, będąc wyrazem najbardziej autentycznego sportowego ducha Alfy Romeo i 100% produktem Made in Italy, pokonała mocnych rywali: Hondę NSX, Volvo V90, Bentley’a Bentayga, Astona Martin DB 11, Land Rover Discovery, Skodę Kodiaq i Peugeota 3008.

Alfa Romeo Giulia

Niezwykły wynik osiągnięto dzięki sztywnej, wytrzymałej, a jednocześnie lekkiej strukturze nośnej nadwozia, uzyskanej przez szerokie zastosowanie ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe i aluminium. Ta właśnie charakterystyka technologiczna, połączona z zastosowaniem licznych i innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, przyczyniła się do uzyskania maksymalnej oceny 5 gwiazdek Euro NCAP i wyniku 98% za ochronę dorosłych pasażerów. Jest to najwyższa punktacja uzyskana do tej pory przez jakikolwiek samochód, pomimo wprowadzonego
w 2015 roku najbardziej surowego w historii systemu oceniania.

Prestiżowy tytuł „EuroCarBody 2016” jest potwierdzeniem znakomitej jakości wyjątkowego produktu. Zasiąść za kierownicą Alfy Romeo Giulii, symbolu włoskiej doskonałości technologicznej i stylistycznej, to stać się częścią tego motoryzacyjnego „dzieła sztuki”. To nowy motoryzacyjny wymiar, w którym funkcjonalne i dynamiczne piękno łączą się w całość, aby osiągnąć doskonałe wyniki, a to dzięki mocnym silnikom, doskonałemu rozłożeniu mas, wyjątkowym rozwiązaniom technicznym, najlepszemu w segmencie stosunkowi masy do mocy i napędowi na tył.