Nowy Fiat Qubo

Fiat Qubo

Nowy Fiat Fiat Qubo dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia – Easy, Lounge i Trekking. Qubo potwierdza wszystkie cechy, które zdecydowały o jego sukcesie.

Doskonale nadaje się do jazdy po mieście, dzięki kompaktowym rozmiarom sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu, zapewniając przy tym pokaźną przestrzeń ładunkową oraz praktyczne wnętrze. Nowa odsłona modelu prezentuje nowoczesny design nadwozia oraz wzbogacone o nowe cechy oraz system multimedialny wnętrze, które wynoszą go na szczyt kategorii pod względem osiągów, kosztów obsługi, komfortu i funkcjonalności.
Cena samochodu rozpoczyna się od 44 600 zł brutto (cena promocyjna).

  • Nadwozie zachowuje oryginalny i dynamiczny, typowy dla modelu charakter, ale wzbogacone jest o nowe detale: nowe felgi ze stopów lekkich, nowe kolory nadwozia, przeprojektowany przód samochodu.
  • Wnętrze wyróżnia przestronność i łatwość dostosowania do potrzeb:
    16 różnych konfiguracji siedzeń i aż do 2500 litrów maksymalnej pojemności.
  • Dwa silniki dla różnych potrzeb Klientów.
  • Dostępna jest również wersja ze zrobotyzowaną, pięciostopniową skrzynią biegów DualogicTM.
  • W standardzie dostępne jest wszystko, co ważne dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu, a w wersji wyposażenia Trekking – elektroniczny system blokady mechanizmu różnicowego Traction+.
  • Cena rozpoczyna się od 44 600 zł brutto.

Fiat Qubo

Styl i funkcjonalność

Styl nadwozia utrzymuje nowoczesny i dynamiczny charakter, typowy dla modelu, z podwyższonymi reflektorami, zapewniającymi doskonałe pole widzenia: wniesione poprawki dodają mu jeszcze większej atrakcyjności i nowoczesności. Zderzak przedni oraz osłona chłodnicy są nowe, tak jak drzwi tylne. Wybór kolorów nadwozia wzbogacony jest o dwa nowe odcienie: brązowy Magnetico i niebieski Libertà. Zupełnie nowe są też diamentowane felgi: oksydowane w rozmiarze 15″ oraz czarne błyszczące w rozmiarze 16″ oraz kołpaki 15″. Design ujmuje swoją prostotą, oryginalnością kształtów oraz detalami, które łączą się z typową dla tego modelu funkcjonalnością: wśród cech charakterystycznych Qubo, oprócz ładowności, zwraca uwagę łatwy dostęp oraz dobra widoczność. Jest to powielanie rozwiązań, pozostających wiernymi koncepcji leżącej u podstaw Qubo, a dobrze oddanej słowami „Status Simple”. Prosty samochód do codziennego użytku, funkcjonalny w każdej sytuacji z praktycznymi i inteligentnymi rozwiązaniami. Całość podkreślona dynamicznym i oryginalnym stylem.

Oryginalna wersja koncepcyjna modelu łączy niezwykłe bogactwo ustawności wnętrza (16 różnych konfiguracji siedzeń) z ładem i regularnością kształtów wnętrza. Przestrzeń użytkowa zaskakuje pod względem obszerności i łatwości dostosowania do potrzeb: pojemność bagażnika wynosi 330 litrów do wysokości półki tylnej z siedzeniami tylnymi ustawionymi w normalnej pozycji, aż do maksymalnie 2500 litrów (wysokość do dachu, z wymontowanymi siedzeniami tylnymi). Poza tym, w przypadku występowania opcji składanego przedniego siedzenia pasażera, samochód może pomieścić przedmioty o długości do 2,5 metra. Jest to prawdziwy rekord, zważając na to, że długość samochodu to zaledwie 3,9 metra oraz przykład doskonałego zagospodarowania przestrzeni.

Przeprojektowano też kabinę pasażerską i poprzez wprowadzenie nowych elementów teraz jego design jest oryginalny i bogatszy pod względem technologicznym. Zmieniona kierownica, na której odznacza się teraz czarna, błyszcząca ramka, może mieć wbudowane przyciski do obsługi radia oraz może występować w wersji obszytej skórą, tak samo, jak gałka dźwigni zmiany biegów. Zestaw wskaźników ma nową, podświetlaną grafikę, zapewniającą lepszą czytelność. Również tapicerka wnętrza została odnowiona pod kątem wykorzystanych tkanin i ich odcieni, a błyszcząca, czarna ramka deski rozdzielczej zdobi wersje Lounge i Trekking. Pośród nowinek we wnętrzu auta na specjalną uwagę zasługuje system multimedialny z radiem samochodowym MP3 z 5″, kolorowym ekranem dotykowym, dostępny również z systemem nawigacji satelitarnej, obejmujący Bluetooth, Audio Streaming, wejście USB/AUX, 6 głośników i przyciski do obsługi radia na kierownicy.

Fiat Qubo

Silnik

Kompletna gama silników jest w stanie sprostać każdemu wymaganiu. Dostępny jest silnik benzynowy 1.4 Fire wolnossący o mocy 77 KM oraz oszczędny silnik turbodiesel 1.3 MultiJet2 o mocy 80KM, ten ostatni dostępny również z pięciostopniową, zrobotyzowaną skrzynią biegów DualogicTM, aby wzmocnić doznania podczas jazdy, jednocześnie optymalizując zużycie paliwa i emisję spalin.

Wersje wyposażenia

Nowy Fiat Qubo oferuje w standardzie, już w wersji wyposażenia Easy, wszystko, co ważne dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu: ABS z EBD, ESC wraz z ASR, HBA, system Hill Holder oraz przednie i boczne poduszki powietrzne, klimatyzację manualną, przystosowanie do montażu radia (głośniki i antena). Nie może też zabraknąć kluczyka z pilotem, sterowanych elektrycznie szyb oraz zderzaków w kolorze nadwozia.

Wersja Lounge wzbogacona jest o nowy system multimedialny z radiem MP3 i 5″, kolorowym ekranem, obejmujący Bluetooth, Audio Streaming, wejście USB/AUX oraz przyciski do obsługi radia na kierownicy. W standardzie są również światła przeciwmgielne, siedzenie kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego i podłokietnikiem, kanapa tylna dzielona w stosunku 60/40, tempomat (tylko w wersjach diesel) oraz podgrzewane zewnętrzne lusterka wsteczne w kolorze nadwozia.

Osobnego akapitu wymaga wersja wyposażenia Trekking nowego Fiata Qubo, która oferuje w porównaniu do wersji Lounge dodatkowo relingi dachowe, oksydowane felgi aluminiowe 15″ ze specjalnymi oponami M+S oraz obszytą skórą kierownicę. Przednia, odnowiona dolna osłona zderzaka, listwy boczne z logo oraz przyciemniane szyby to stylistyczne i funkcjonalne elementy charakteryzujące tę wersję w „off-roadowym” wydaniu. Wreszcie, główną zaletą nowego Qubo Trekking jest system Traction+, system ułatwiający jazdę w warunkach niskiej przyczepności, przenosząc (do 50 km/h) napęd na oś przednią z koła, które traci przyczepność lub ślizga się, na te, które lepiej trzymają się podłoża.