Abarth 600e, najmocniejszy model w historii marki

Abarth 600e Scorpionissima – gotowy na wyzwania, ekscytujący, muskularny i agresywny. Na zdjęciu widać „niegrzeczny” charakter  Abartha 600e Scorpionissima, który zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji 1949 sztuk.

Abarth 600e Scorpionissima, stworzony, aby zachwycić i wprawić w oniemienie fanów marki, zbudowano w oparciu o trzy główne elementy: projekt zapewniający maksymalne osiągi, konstrukcję samochodu, dzięki której jest to najpotężniejszy Abarth w historii, oraz ducha rywalizacji, który przyciąga entuzjastów motoryzacji. Oferujący bogate wyposażenie, Nowy Abarth 600e będzie w stanie zachwycić miłośników motoryzacji, umożliwiając im bezpieczną jazdę bez konieczności rezygnacji z „niegrzecznego” wyglądu samochodu.

Oferujący moc 240 KM, Nowy Abarth 600e Scorpionissima to niezwykle konkurencyjny i potężny model. Nigdy dotąd nie było mocniejszego Abartha w historii. Ponadto, wyposażenie nowego Abartha świadczy o tym, że to właśnie osiągi były mantrą, która zainspirowała inżynierów Abartha. Stworzony, by wyróżniać się wśród samochodów elektrycznych, Nowy Abarth 600e będzie wyposażony w mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który gwarantuje doskonałą stabilność jazdy, lepsze własności jezdne i przyczepność.

Za sprawą wyjątkowych osiągów mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu, samochód ten wchodzi na nowy wyższy poziom, zwłaszcza w połączeniu z wysokowydajnymi oponami, które zostały opracowane wraz z dostawcą dla Formuły E, aby w każdych warunkach zapewniać maksymalną przyczepność i zagwarantować doskonałą dynamikę rodem z wyścigów. Harmonijną równowagę osiągnięto poprzez zrównoważenie osiągów i ograniczonego oporu, zapewniając lepszy zasięg pojazdu elektrycznego.

Już po nadwoziu wyraźnie widać, że to Abarth! Ekskluzywny lakier Fioletowy Hypnotic, premierowy kolor o hipnotyzującym efekcie, podkreśla agresywny wygląd samochodu, a aerodynamiczny tylny spojler został zaprojektowany tak, by zmaksymalizować jego osiągi. Samochód wyróżnia się również dużymi kołami, niskim profilem i 20-calowymi oponami zaprojektowanymi tak, aby zmieścił się rozbudowany układ hamulcowy. Ponadto Nowy Abarth 600e Scorpionissima będzie dostarczany z certyfikatem autentyczności i oczywiście oferował będzie dużo więcej. Czekajcie na dalsze informacje.

Cel Abartha – zmienić zwyczajność w coś nadzwyczajnego – został po raz kolejny osiągnięty dzięki niezwykle wymagającemu, ale doskonałemu projektowi ostatnich lat. Ta nowa perełka marki Abarth to połączenie umiejętności, tradycji, innowacji i osiągów będących owocem fachowej wiedzy i nawiązanych partnerstw.