Civic Type R – wyposażenie wnętrza

Civic Type R - wyposażenie wnętrza

Civic Type R – wyposażenie wnętrza oferuje kierowcy możliwość pełnej koncentracji na drodze dzięki intuicyjnym i komfortowym rozwiązaniom.

Sportowe fotele

Sportowe fotele

Lekkie fotele, zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, dają stabilność, komfort i łatwość manewrowania zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy po drogach. Wygodne, stabilne wsparcie przy obniżonej pozycji kierowcy (o 8 mm w stosunku do poprzedniego modelu) sprzyja sportowemu charakterowi jazdy. Fotele są tak wyprofilowane by łatwo było znaleźć naturalną pozycję. W Civic Type R – wyposażenie wnętrza doskonale sprawdza się podczas szybkiego pokonywania zakrętów zwiększając poczucie jedności kierowcy z samochodem. Przednie fotele są obite nową, bardziej wyrazistą tapicerką zamszową o wysokiej przyczepności. Tylne siedzenia mają takie same wykończenie, ale w kontrastującym czarnym kolorze z czerwonymi szwami.

Kabina i kokpit

Civic Type R - wyposażenie wnętrza

Kabina Hondy Civic Type R 2023 została zaprojektowana w taki sposób, aby nie odrywać uwagi kierowcy od drogi podczas dynamicznej jazdy. Wszystkie niezbędne elementy kontroli i sterowania umieszczono w zasięgu ręki. Główny wyświetlacz został umieszczony centralnie, aby ułatwić kierowcy skupienie się na jeździe.

Mimo niskiej pozycji kierowcy, widoczność z miejsca za kierownicą jest lepsza niż w poprzednim modelu Type R. Przednie narożniki maski są wyraźnie widoczne. Udało się również zminimalizować martwe pola wokół podstawy słupków A i lusterka bocznego. To pomaga kierowcy na torze oraz w ruchu miejskim. Aby uniknąć rozpraszania uwagi ograniczono ilość elementów, które mogą powodować odblaski. Ponadto, płaska linia krawędzi dolnej szyb bocznych zapewnia lepszą widoczność w lusterkach zewnętrznych.

Charakterystyczne, czerwone wnętrze samochodu dodaje mu drapieżnego wyglądu, który był cechą wielu ekstremalnych maszyn Hondy. Dywaniki podłogowe są dopasowane kolorystycznie do reszty wnętrza, i bardo łatwe w utrzymaniu czystości.

Type R

Elementy wykończenia

Nowa generacja Civic Type R – wyposażenie wnętrza zachowuje unikalną tabliczkę znamionową, ale tym razem umieszczoną na desce rozdzielczej, aby podkreślić ekskluzywność wnętrza. Wysokiej jakości elementy wykończeniowe, takie jak aluminiowa konsola i obwódki nawiewów powietrza są wykonane w jasnym matowym graficie i dodają estetyki premium jednocześnie redukując refleksy świetlne.

Cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników

Wyświetlacz

Cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników został w pełni udoskonalony, z zachowaniem czystej i prostej formy dwóch zegarów dla trybów Comfort i Sport. W trybie +R aktywowana zostaje specjalna kompozycja graficzna, przekazująca tylko kluczowe informacje, by nie rozpraszać kierowcy podczas jazdy. Obrotomierz zajmuje całą szerokość ekranu, a poniżej wyświetlane są istotne dane, takie jak poziomy temperatury, czasy okrążeń ( w trakcie wyścigów) i miernik przeciążeń, skalowany w odniesieniu do siły grawitacji G. Nowy tryb Individual pozwala użytkownikom dostosować układ wyświetlacza do swoich preferencji.