Toyota GT86 o mocy ponad 300 KM?

Toyota GT86

Sportowe coupé Toyoty ma szansę pojawić się na rynku w mocniejszej wersji. Według doniesień prasowych auto może zyskać dodatkowe 100 KM mocy dzięki silnikowi V6 pod maską.

Jak podaje portal nseavoice.com za swoim źródłem z Japonii, Toyota 86 (amerykańska wersja Toyoty GT86) może trafić do sprzedaży w znacznie mocniejszej wersji. Pod maską nowego GT86 S miałby znaleźć się silnik V6, który według szacunków portalu mógłby dostarczyć co najmniej 300 KM mocy. Toyota nie potwierdziła na razie tych doniesień.

Toyota GT86

Toyota GT86, następca słynnej Celiki, to lekki samochód sportowy z nisko położonym środkiem ciężkości. Tylną oś napędza wolnossący 4-cylindrowy silnik 2.0i typu Boxer o mocy 200 KM. Auto waży poniżej 1300 kg.

W trzecim kwartale tego roku w salonach na całym świecie, także w Polsce, zadebiutuje GT86 po face liftingu. Auto zostało zaprezentowane w marcu tego roku na targach w Nowym Jorku. Sportowa Toyota otrzyma nowe światła LED z przodu i z tyłu, przeprojektowane zderzaki, odświeżone wnętrze i poprawione zawieszenie.