Oryginalna tapicerka dla modelu Mercedes Benz 300 SLS z lat 50

Rynek samochodów zabytkowych w ciągu ostatnich lat stale się rozwijał przykuwając uwagę zarówno producentów, jak i kolekcjonerów. 

Porsche ostatnio zapowiedziało, że startuje z nowym projektem polegającym na wykorzystaniu technologii drukowania 3D, w celu tworzenia części zamiennych do kultowych modeli. Obecnie Mercedes-Benz Classic zlecił wykonanie ikonicznej tapicerki w kratę znanej z Mercedesa 300 SL Gullwing, który był produkowany w latach 50. Reprodukcja wełnianej tapicerki w kratę jest odpowiedzią Mercedes-Benz Classic na potrzeby posiadaczy legendarnego, sportowego samochodu poszukujących oryginalnych materiałów.

 

W krótkim okresie produkcji modelu W198 przypadającej na lata od 1954 do 1957 były produkowane aż trzy różne wzory – blue – grey (L1), red – green (L2) i green – beige (L3). L1 występował w blisko 80% modeli 300 SL, podczas gdy L2 i L3 zostały wykorzystane w odpowiednio 14% i 6% wyprodukowanych egzemplarzy. Wymienione wzory są obecnie reprodukowane przez ich pierwotnego producenta, zgodnie z pierwotną specyfikacją, przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości wełny yarn. Jej włókna zapewniają prawidłowy przepływ powietrza, a materiał jest przyjemny w dotyku i zapewnia wysoki komfort, zwłaszcza podczas dłuższych podróży.

 

Oryginalna tapicerka jest dostępna w cenie 229 $ za metr. Tymczasem Mercedes 300 SL na rynku zabytkowych aut jest wart nawet ok. 2 mln $. Produkcja oryginalnych części, w tym choćby tapicerki, może przyczynić się do wzrostu wartości zabytkowych aut, które dzięki takim praktykom będą mogły odzyskać pierwotny blask.