Audi RS 3 LMS

Audi RS 3 LMS

Audi RS 3 LMS

Pierwsze egzemplarze Audi RS 3 LMS trafiły do zespołów wyścigowych. Po raz pierwszy na torze będzie można je podziwiać w połowie stycznia w Dubaju. Auta zostały udostępnione w trzech wersjach Audi RS 3 LMS.

Audi RS 3 LMS trafiły do zespołów Cadspeed-Racing i Speed Factory Racing Team, których sezon rozpoczyna się w połowie stycznia 2017 roku 24-godzinnym wyścigiem w Dubaju.

Audi RS 3 LMS

„Po pomyślnym zakończeniu prac konstrukcyjnych i po serii wyczerpujących testów, pod koniec listopada rozpoczęła się produkcja Audi RS 3 LMS” – powiedział Chris Reinke. „Przekazanie pierwszych aut naszym klientom – wyścigowym teamom – to szczególny moment dla tego jeszcze cały czas młodego projektu. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i niecierpliwie wyczekujemy pierwszych wyścigów RS 3 LMS.”

Audi RS 3 LMS

Audi RS 3 LMS zostało stworzone przez Audi Sport GmbH dla przeżywającej rozkwit kategorii samochodów turystycznych TCR, która znajduje sobie coraz więcej przestrzeni na światowych torach wyścigowych. Do tej klasy zalicza się również nowa seria TCR Middle East, której premierowy występ połączony będzie z 24-godzinnym wyścigiem w Dubaju, w dniach 12 – 14 stycznia 2017 roku. Klasę samochodów TCR, wg. nowych przepisów, będzie można zobaczyć również podczas zmagań 24 h na torze Nürburgring i w Długodystansowych Mistrzostwach Świata serii VLN.

Dzięki umieszczeniu w swej ofercie Audi RS 3 LMS, koncern z Ingolstadt buduje jeszcze szerszą platformę współpracy z zewnętrznymi zespołami wyścigowymi.

Audi RS 3 LMS
Audi RS 3 LMS

Ten właśnie samochód oraz Audi R8 LMS GT3, to dwa podstawowe pojazdy oferowane przez Audi Sport GmbH zespołom jeżdżącym w tych klasach. Czterocylindrowy silnik TFSI o pojemności 2 litrów i o mocy 243 kW (330 KM) rozpędza Audi RS 3 LMS od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Cena wariantu TCR
z sekwencyjną, sześciostopniową, wyścigową skrzynią biegów wynosi około 129 000 euro (plus VAT). Ponadto Audi Sport GmbH oferuje wersję TCR z bezpośrednią przekładnią S tronic za 109 000 euro (plus VAT) oraz wersję Clubsport za 99 000 euro (plus VAT).