Fiat świętował 60. rocznicę Jolly

Fiat Jolly

Fiat Jolly znany również jako Spiaggina liczy już sobie 60 lat. Kompaktowy samochód bazujący na klasycznym Fiacie 500 był produkowany w latach 1958 – 1965. Wakacyjny model pozbawiony drzwi, z markizą zamiast standardowego dachu był wyposażony w nietypowe siedzenia wykonane z wikliny.

 Dla uczczenia 60-tej rocznicy tego modelu Fiat przygotował dwa warianty modelu dostępne oczywiście w limitowanych edycjach (czyt. dla kolekcjonerów), bazujące na najnowszej generacji Fiata 500. 500 C Spiaggina ’58 został zaprojektowany zgodnie z aktualnymi standardami, ale w nawiązaniu do klasycznego modelu. W kabinie znajdują się dwa siedzenia pokryte tapicerką w niebieskim kolorze Volare. Na kierownicy umieszczono logo Fiata w stylu vintage. Całkowita liczba wyprodukowanych egzemplarzy wynosi 1958 – ma zatem symboliczny charakter.

Fiat 500 Spiaggina

Nowy model Spiaggina 58 jest prezentem, przypominającym o dawnych osiągnięciach Fiata, m.in. poprzez takie elementy, jak koła i logo Fiata w stylu Vintage oraz kolorystyka – jak wynika z wypowiedzi Luca Napolitano, prezesa EMEA Fiat & Abarth.

Druga specjalna edycja – koncept Spiaggina zaprojektowany przez Garage Italia Customs – jest zdecydowanie bardziej bliższy oryginalnemu Fiatowi Jolly. Nowy model posiada otwarty dach oraz charakterystyczny, dwukolorowy design. Przednie siedzenie zostało wykonane z białej i niebieskiej skórzanej tapicerki Foglizzo, pokrytej wodoodporną powłoką. Nabywcy mogą wybrać samochód z oryginalną przednią szybą, albo samolotowym ekranem. Jak wynika z informacji przekazanych przez producenta samochód będzie dostępny do nabycia po uprzednim złożeniu zamówienia przez zainteresowanego nabywcę.

Fiat 500 Spiaggina

Lapo Elkann – prezes zarządu i dyrektor kreatywny spółki Garage Italia – mówi o sobie, jako o wielkim fanie klasycznego modelu Fiat Jolly. W jego opinii model jest symbolem powojennego odrodzenia gospodarki i włoskiego sposobu życia.