Elektryczny Jaguar na królewskim ślubie

Na sobotnim królewskim weselu odświętna tradycja „czegoś starego, czegoś nowego, czegoś pożyczonego, czegoś niebieskiego” została  spełniona przez coś, co jest typowo brytyjskie i eleganckie.

Mowa o stylowym, srebrno-błękitnym Jaguarze E-Type Concept Zero, który zabrał księcia Harry’ego i jego narzeczoną, Meghan Markle, z ich publicznego przyjęcia na zamku Windsor do  Frogmore House, gzie odbywała się prywatna uroczystość zorganizowa przez księcia Karola.

Jedyna w swoim rodzaju koncepcja to klasyczny E-Type z roku 1968 przerobiony na samochód elektryczny przez salon Jaguara w Anglii. Decyzja o użyciu Concept Zero może być odpowiedzią na bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska pojazdy oraz zobowiązanie do walki ze zmianą klimatu.

Jaguarr E-Type Concept Zero

Jaguar Concept Zero jest wart około 350 000 funtów (czyli mniej więcej 2 000 000 złotych). Samochód napędzany jest silnikiem elektrycznym 225 kW i 40 baterią kwh zamontowaną pod maską zamiast kultowego 6-cylindrowego silnika. Według firmy, piękny samochód koncepcyjny ma zasięg około 170 mil i może rozwinąć prędkość od zera do 60 mil na godzinę w zaledwie 5,5 sekundy.

„Concept Zero łączy renomowane dynamiczne doświadczenie typu E z ulepszoną wydajnością dzięki elektryfikacji” – powiedział Tim Hannig, dyrektor Jaguar Land Rover Classic.

„Ta wyjątkowa kombinacja tworzy zapierającą dech w piersiach wrażenia z jazdy. Naszym celem w Concept Zero jest nadanie klasycznym Jaguarom zrównoważonej przyszłości w zmieniających się warunkach środowiskowych i ekonomicznych. ”