Czy warto oszczędzać na zakupie i wymianie koła dwumasowego?

Wymiana koła dwumasowego
Wymiana koła dwumasowego to skomplikowany zabieg, który wymaga między innymi demontażu skrzyni biegów. Wykonanie tej pracy w profesjonalnym zakładzie wiąże się często z bardzo dużym wydatkiem. Istnieją sposoby, które pozwalają oszczędzić na wymianie dwumasy. Czy na pewno warto je jednak stosować?

Naprawa uszkodzonego koła dwumasowego

Uszkodzone koło dwumasowe nie tylko negatywnie odbija się na komforcie jazdy, ale także może przyczynić się do awarii innych podzespołów. Właśnie z tego powodu element ten powinien być naprawiony od razu po tym, gdy zauważymy, że jest on niesprawny. Koszty wymiany koła zamachowego dwumasowego są jednak często dosyć wysokie, co skłania kierowców do szukania rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić. W przypadku tego podzespołu często okazuje się jednak, że to, co ma pozwolić zredukować koszt naprawy, w dłuższym terminie znacznie go podwyższa.

Czy warto regenerować dwumasowe koło zamachowe?

Jednym ze sposobów, który w teorii ma pozwolić oszczędzić na naprawie uszkodzonego koła dwumasowego, jest regeneracja tego podzespołu. Choć koszt takiej pracy jest w wielu przypadkach o około połowę niższy niż zakup nowej części, to bardzo szybko może okazać się, że wybór tej opcji nie był dobrą decyzją. Zregenerowane zamachowe koło dwumasowe już od samego początku będzie prawdopodobnie pracować gorzej, niż nowy podzespół. Bardzo szybko może również wrócić do stanu, w którym dalsza jazda jest niebezpieczna dla innych komponentów.

Nawet jeżeli uda się odzyskać pieniądze za nieudaną regenerację koła dwumasowego, to nikt nie pokryje kosztów samej wymiany tego podzespołu. A warto pamiętać, że w niektórych autach, wykonanie tej pracy może kosztować więcej, niż sama regeneracja uszkodzonej części lub nawet zakup nowego komponentu. Nie warto więc ryzykować, że będzie konieczne powtórzenie demontażu i montażu dwumasy – bardziej opłacalne jest wykonanie tej pracy raz a dobrze.

Wymiana koła dwumasowego – jak zrobić to dobrze?

Najważniejszą kwestią, która zagwarantuje długotrwałą sprawność auta, jest wybór wysokiej jakości podzespołów. W przypadku części, której wymiana jest tak kosztowna i czasochłonna, nie warto stawiać na podejrzanie tanie opcje. Jakość wykonania jest tu niezwykle istotna, a wady konstrukcyjne mogą spowodować konieczność dokonania kolejnej naprawy. Zakup dobrze wykonanej i odpowiednio dopasowanej części da nam pewność, że wymiany nie będzie trzeba szybko powtarzać. Pochodzące od renomowanych producentów koła zamachowe znaleźć można na: https://www.ucando.pl/k/kola-zamachowe-dwumasowe-i-sztywne/U0503.

Wymiana koła dwumasowego wiąże się między innymi z demontażem skrzyni biegów. Jeżeli wykonujemy już tę pracę, warto przy okazji zastąpić także inne podzespoły, do których dostęp również jest bardzo utrudniony. Mowa tu przede wszystkim o sprzęgle, łożysku oporowym i wysprzęgliku – wysokiej jakości komponenty dopasowane do danego auta znaleźć można w sklepie internetowym Ucando.pl. Nawet jeżeli części te nie są obecnie uszkodzone, bardzo możliwe jest, że niedługo ulegną one awarii i konieczny będzie ponowny demontaż skrzyni. Jeżeli więc czeka nas wymiana koła zamachowego dwumasowego, nie warto na niej oszczędzać – w przeciwnym razie długoterminowe koszty eksploatacji auta mogą być dużo wyższe.