Koncept Kia Proceed prosto z salonu we Frankfurcie

Kia Proceed

W 2015 r. Kia zaprezentowała modele Novo i Sportspace, później na rynku pojawił się Stinger, a teraz mamy model Kia Proceed Concept. Tendencja do produkowania konceptów aut, które robią wrażenie jest zatem kontynuowana. 

Koncept Kia Proceed prawdopodobnie wytyczy kierunki designu dla następnej generacji modelu Kia Ceed. Być może pojawi się Proceed GT i Ceed GT, których stylistyka będzie nawiązywała do eleganckiej sylwetki. Koncept modelu Kia Proceed wygląda okazale. Tylna część pojazdu jest zdecydowanie minimalistyczna. Pewne elementy designu były inspirowane modelem Astone Rapide Fastback Concept z 2013 r.

Za najbardziej specyficzną cechę tego modelu można uznać niemal niekończącą się linię okien. Zaczyna się ona na słupku A, biegnie w kierunku tylnej części, aby ostatecznie płynnie przejść do słupka C. Stylistyczne rozwiązanie zostało nazwane przez markę Kia jako Luminline – podświetlenie podkreślające linie fastbacka.

Kia Proceed

Kia mówi o tych zmianach jako o rozwoju modelu o dużej mocy. Z dostępnych informacji wynika, że koncept zaoferuje sporo nowych technologii i systemów wspomagających kierowcę. Poza tym, model otrzymał duże koła i atrakcyjny design. Jak stwierdził szef działu designu Kia Gregory Guilaume – wielu europejskich kierowców potrzebuje trzydrzwiowego hatchbacka o duże mocy. Dlatego zaczęli myśleć o kolejnym modelu, który dołączy do rodziny Ceed. Koncept Proceed reprezentuje nową wizję samochodu, zaprojektowaną z myślą o nowej generacji kierowców.