Fiat 500X Trekking

Fiat 500X Trekking nie podbił niestety rynku. Chcąc poprawić wyniki sprzedaży spółka zaproponowała coś nowego – Fiata 500X Trekking Urbana Edition.

Samochód bazujący na modelu Fiat 500X Trekking – Urbana Edition – posiada detale pomalowane na kolor Miron, lustrzane nasadki, zewnętrzne klamki, otoczki świateł, tylne drzwi otwierane na ukos, deskę rozdzielczą i progi wykonane z miedzi, zdobione logo 500X. W dodatku, 18 – calowe felgi w kolorze matowej czerni zostały zaakcentowane centralną nakładką z miedzi. Czarne relingi dachowe i ciemne obudowy przednich reflektorów są zwieńczeniem designu.

W kabinie pojawiły się unikatowe fotele z czarną tapicerką Castiglio i miedzianym, wyszywanym logo oraz czarna deska rozdzielcza z miedzianym logo, pomalowano na czarno centralną konsolą i, radio w kolorze Miron i kratka klimatyzacji.

Urbana Edition jest o 845$ droższy niż standardowa wersja Fiata 500X Trekking i jest dostępna w wersji z napędem na przednie koła i na cztery koła. Ceny zaczynają się od 25.190 $, a za napęd na cztery koła trzeba zapłacić dodatkowe 1.900 $.

Fiat 500X łączy ikoniczny, włoski styl z funkcjonalnością, osiągami i napędem na cztery koła – powiedział Tim Kuniskis, dyrektor Passenger Car Brands – Dodge, SRT, Chrysler & FIAT, FCA – North America. „Nowy Fiat 500X Urbana Edition posiada nasz dobrze sprzedający się Trekkingowe wykończenie, znane najbardziej z wyrazistego nadwozia i wyglądu kabiny, a dodatkowo ma unikatowe cechy związane z czarnymi i miedzianymi akcentami, które odświeżają design, dzięki czemu potencjalni nabywcy otrzymują coś nowego.