Podniebna przestrzeń Lexusa w Moskwie

Podniebna przestrzeń Lexusa w Moskwie

Japoński producent samochodów luksusowych otworzył w Moskwie wyjątkowy lokal Lexus Dome – przesyconą unikalną atmosferą przestrzeń, tętniącą rytmem technologii, kultury i sztuki. Lexus, dla którego Rosja jest największym w Europie i czwartym pod względem wielkości sprzedaży rynkiem na świecie, promuje w nim swój wizerunek jako marki związanej ze stylem życia.

Lexus Dome nawiązuje do koncepcji lokali Intersect by Lexus, działających w Tokio i Dubaju, ma jednak nieco inny charakter, znajduje się bowiem na najwyższej, szóstej kondygnacji budynku stanowiącego podstawę wieżowca „Oko” w sercu moskiewskiego City. Powierzchnię 1000 m²  zagospodarowano zgodnie z duchem omotenashi – tradycyjnej japońskiej gościnności.

Stoliki z wygodnymi fotelami na tarasie pod pochyłym, szklanym dachem tworzą znakomitą atmosferę do rozmowy i wypoczynku. Podobnie, jednak bardziej zacisznie jest w Takumi Cafe. W galerii można podziwiać zarówno dzieła sztuki, jak i inżynierii, a także zapoznać się z interaktywnymi prezentacjami dotyczącymi działalności Lexusa. Sala gościnna z amfiteatralnie umieszczonymi kanapami może służyć zarówno jako miejsce do spotkań i relaksu, jak i koncertów i prezentacji. Najbardziej niezwykłego miejsca, którym jest bambusowy las światła, nie da się opisać – to trzeba po prostu zobaczyć.

Moskiewski Lexus Dome jest dziełem wyłącznie rosyjskich designerów, inżynierów i specjalistów. Szefem projektu koordynowanego przez agencję Action był Denis Wierieszczagin, a autorką koncepcji Dina Felde. Projektowanie szczegółów wykończenia wnętrz prowadzono równolegle z pracami budowlanymi, dzięki czemu cały obiekt powstał w rekordowo krótkim czasie trzech miesięcy. Najtrudniejszym zadaniem było dostarczenie na szóstą kondygnację nowego Lexusa LC 500. Dokonano tego za pomocą 50-tonowego dźwigu po zdemontowaniu części elewacji.

Od dnia uroczystego otwarcia, które miało miejsce 1 czerwca, Lexus Dome pulsuje życiem. Odbyły się już tam m.in. koncert fortepianowy Stephena Ridleya, ósma edycja wystawy sztuki Lexus Hybrid Art, dzień otwarty NewBiz Academy, koncert festiwalu SoundUp, lunch prasowy rozpoczynający konkurs Lexus Design Award Russia Top Choice 2018. Obiekt jest dostępny dla wszystkich, a plan imprez publikowany jest pod adresem lexusdome.ru.

 Monika Kryńska | Complex PR