Regał paletowy – podstawa każdej hali magazynowej

Chcąc wybudować lub zmodernizować halę magazynową, należy pomyśleć o konkretnych rozwiązaniach, które usprawnią procesy związane z przechowywaniem. Warto zwrócić uwagę szczególnie na poszczególne rodzaje regałów – jednym z nich są regały paletowe, które wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem.

Sprawna organizacja przestrzeni magazynowej z regałami paletowymi

Utrzymanie odpowiedniej sprawności przestrzeni magazynowej wymaga przede wszystkim właściwej organizacji, która powinna rozpocząć się od wyboru umeblowania dopasowanego do charakterystyki przedsiębiorstwa. Regały to obowiązkowe wyposażenie w niemal każdym zakładzie – istnieje stosunkowo niewiele towarów, które mogą być bezpiecznie składowane bez nich. Dodatkowo warto zaznaczyć, że poprawnie dobrane regały pozwolą nie tylko przechowywać materiały, lecz także zadbać o porządek na hali i zapewnić ciągłość procesów magazynowych.

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów jest regał paletowy, który umożliwia składowanie towarów na paletach, bez konieczności ich wykładania. Taki typ regałów korzystnie wpływa na ciągłość procesu magazynowego, szczególnie kiedy mowa o towarach przeznaczonych do dalszego transportu. Na polskim rynku istnieje wiele firm oferujących takie rozwiązania – jedną z nich jest Logimax.

Rodzaje regałów paletowych

Aktualnie możemy wyróżnić wiele różnych systemów regałów paletowych, które przygotowane są z myślą o poszczególnych rodzajach magazynów. Każdy z nich ma swoje zalety, ale także ograniczenia, które w przypadku niewłaściwego wyboru mogą się przełożyć na gorsze funkcjonowanie hali magazynowej. Oto najczęściej wykorzystywane rodzaje:

  • regały paletowe rzędowe,
  • regały drive-in,
  • regały paletowe jezdne,
  • regały przepływowe,
  • regały push-back,
  • regały cart push-back.

Zdecydowanie najczęstszym wyborem są regały paletowe rzędowe, których szerokie zastosowanie wynika między innymi z uniwersalności. Są one nie tylko bezpieczne w użytku, lecz także funkcjonalne, a ponadto zapewniają wiele możliwości łatwej konfiguracji.

Zalety regałów paletowych

Regały paletowe to korzystny wybór pod względem zarówno funkcjonalności, jak i bezpieczeństwa pracy. Dodatkowo nie można pominąć wszechstronności – takie rozwiązanie sprawdzi się w niemal każdym magazynie. Ponadto z użyciem regałów tego rodzaju można maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię magazynową hali, a także pełną wysokość magazynu. Oznacza to, że nawet w przypadku hali o skromnych rozmiarach można liczyć na spore możliwości pod względem nakładu składowanych towarów.

Rzędowe regały paletowe mogą być przeważnie również konfigurowane w prosty i intuicyjny sposób. Co więcej, mimo ich nazwy możliwe jest także wykorzystanie ich do towarów, które nie są składowane na paletach. Warto przy tym zaznaczyć, że w kontekście palet większość krajów stosuje takie same wymiary, co sprawia, że regały tego rodzaju są idealnym wyborem dla zakładów współpracujących z międzynarodowymi kontrahentami. Kolejną, równie istotną zaletą, jest bezpośredni dostęp do każdego ładunku – w przypadku towarów składowanych na wyższych piętrach potrzebny będzie odpowiedni wózek widłowy.

Nasz regał paletowy idealnie spełni swoją rolę w wielu magazynach, a także na placach składowych. Użycie regału tego typu zagwarantuje sprawne, bezpieczne, a ponadto dogodne przechowywanie i operowanie różnorodnymi towarami. Wykorzystanie takiego regału sprawi, że także najbardziej niestandardowe przedmioty staną się niezwykle wygodne w magazynowaniu.

Regał paletowy Logimax to rozwiązanie pewne i sprawdzone!

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*