Alfa Romeo Stelvio – dwa mocne i oszczędne silniki na olej napędowy

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio zyskała dwa mocne i oszczędne silniki zasilane olejem napędowym: wysokie wartości momentu obrotowego i mocy, ograniczone spalanie i niska emisja spalin to zalety nowego wyposażenia.

Oba silniki są wyposażone w najnowszej generacji układ wtryskowy MultiJet II oraz ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Dodatkowo wersja o mocy 180 KM oferuje bezpieczeństwo napędu 4×4 Alfa Romeo Q4.

Od 10 maja 2017 w salonach Alfy Romeo w Polsce można będzie zamówić pierwszego SUV-a włoskiej marki z dwoma nowymi silnikami: 2.2 Diesel o mocy 150 KM, automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem na tył oraz 2.2 Diesel o mocy 180 KM z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem 4×4 Q4. Pierwszy rozwija moc 110 kW przy 4000 obrotów/min, a drugi 132 kW przy 3750 obrotach/min. W obu przypadkach, wartości momentu obrotowego są ekstremalnie wysokie – 450 Nm przy 1750 obrotach/min – a spalanie wyjątkowe niskie. W cyklu mieszanym potrzeba mniej niż 5 litrów oleju napędowego, aby pokonać 100 kilometrów: rewelacyjne emocje i osiągi nie przynoszą uszczerbku na wydajności.

Alfa Romeo Stelvio

Te nowe silniki poszerzają ofertę i doskonale wpisują się w gamę modelu Stelvio, zaprojektowaną, aby oferować entuzjastom sportowej jazdy niezwykłe doświadczenia za kierownicą, typowe dla pojazdów z napędem na tylną oś oraz bezpieczeństwo nowoczesnego napędu na wszystkie koła Alfa Romeo Q4. Silniki te należą do nowej generacji jednostek napędowych, wykonanych w całości z aluminium i będących kwintesencją technologii motoryzacyjnej Grupy FCA. Są produkowane we Włoszech w zakładzie Pratola Serra (AV) w oparciu o nowoczesne procesy i metodologie, które wynoszą je na szczyt swojej kategorii.

Budowa obu silników przewiduje cztery cylindry montowane w rzędzie. Charakteryzują się one układem wtryskowym MultiJet II najnowszej generacji z Injection Rate Shaping (IRS). Turbosprężarka ze zmienną geometrią, sterowana elektrycznie, reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie mechaniki i minimalizuje czas reakcji, zapewniając jednocześnie korzyści pod względem wydajności.

Cena Stelvio rozpoczyna się od 160 700 złotych brutto.

Alfa Romeo Stelvio

Nowa kolorystyka Alfa Romeo Stelvio

Oprócz nowych silników, gama Stelvio wzbogaca się o nowe kolory nadwozia: brązowy Basalto Brown i niebieski Misano Blue, które z klasą i dynamiką oddają sportowy design, typowy dla modeli Alfy Romeo. Najnowszy brązowy kolor Basalto Brown odwołuje się do „duszy” Stelvio, mającej off-roadowe zacięcie, ale jednocześnie eleganckiej, technicznej i sportowej. Kolor ten perfekcyjnie współgra z budową samochodu i poprzez kontrasty i połysk wydobywa jego kształty.

Sportowy charakter SUV-a widoczny jest również wewnątrz samochodu, dzięki pakietowi sport interior, który obejmuje sportowe nakładki na pedały oraz aluminiowe wstawki, czarne elementy wykończenia, kierownicę pokrytą skórą ze sportowymi wstawkami oraz podgrzewane, czarno-brązowe siedzenia także pokryte skórą, z sześciopłaszczyznową regulacją elektryczną.  Rozwiązanie to znacząco wydobywa sportowy charakter SUV-a i jest dopełnieniem jego luksusowej, dostępnej od samego początku wersji, z zastosowaniem drewna w kabinie pasażerskiej oraz licowej skóry na siedzeniach.