Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe

samochody poleasingowe

Kupno samochodu używanego to często spore ryzyko. Co prawda wiele krążących w obiegu informacji na temat handlarzy okazuje się być legendą miejską, faktem jest jednak, że zakup pojazdu z niewiadomego źródła może szybko okazać się rozczarowaniem. Jednym ze sposobów, by być zadowolonym z zakupu jest nabycie samochodu poleasingowego. W ten sposób można być pewnym, że przebieg i zużycie pojazdu podane w ofercie będą odpowiadały prawdzie. Z roku na rok coraz korzystniejszy system leasingu powoduje, iż poleasingowe samochody osobowe są lepszej jakości. Dlatego opcja ich zakupu powinna być poważnie brana pod uwagę przez osoby szukające nowego auta.

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  3. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Jeszcze do niedawna samochody służbowe kojarzone były z ich beztroskim użytkowaniem i łamaniem ograniczeń. Te czasy odeszły już chyba w przeszłość, coraz więcej firm skutecznie wymusza dbanie o pojazdy flotowe. Jedną z metod jest na przykład umożliwienie wykupu pojazdu służbowego przez użytkownika po zakończeniu okresu leasingu. Samochody poleasingowe są więc nierzadko w znacznie lepszym stanie, niż pojazdy użytkowane przez osoby prywatne. Co więcej – kupując tego typu auto na stronie internetowej znajdziesz rzeczywisty przebieg, wiarygodnie udokumentowany stan techniczny i oczywiście komplet papierów. Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają poleasingowe samochody osobowe jest ich młody wiek, okres ich wypożyczenia firmom wynosi często trzy, a maksymalnie pięć lat. Można mieć pewność, że ewentualne naprawy zostały dokonane w ASO, a nie pokątnie u mechanika, a wszelkie szkody opłaciło ubezpieczenie. Największym atutem tych aut jest oczywiście cena, wynosząca nawet kilkanaście procent mniej niż samochody podobnej marki i rocznika wystawiane przez użytkowników prywatnych.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Wśród aut poleasingowych niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się samochody osobowe. W zależności od potrzeb klienci maja swoje ulubione modele, które sprzedają się najlepiej. Osoby poszukujące samochodu do ruchu miejskiego, cechującego się małym zużyciem paliwa najczęściej przeglądają oferty z pojazdami Ford Focus, Renault Clio czy Opel Astra. Przedstawiciele handlowi uwielbiają mało awaryjną i bardzo ekonomiczną Skodę Fabię. Z kolei drobny przedsiębiorca z zainteresowaniem przejrzy ofertę kupna Fiata Doblo. Osoby prywatne, których pociągają modele bardziej prestiżowe i o wyższym litrażu chętnie kupują Hondy Accord czy Toyoty Avensis, a z europejskich modeli najwięcej zainteresowania wzbudza Opel Vectra, Volkswagen Passat i Skoda Oktawia. Miłośnicy samochodów luksusowych mogą na aukcji internetowej kupić nawet BMW serii 5 czy Mercedesa klasy E.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Przed zakupem samochodu poleasingowego można przejrzeć interesujące nas oferty poprzez Internet. Ten sposób zakupu zaoszczędza czas – nie trzeba jeździć do klienta, by przeżyć rozczarowanie gdy stan oferowanego pojazdu znacznie rozmija się z ofertą. W przypadku licytacji samochodów poprzez sieć można spokojnie obejrzeć nie tylko ich zdjęcia, ukazujące rzeczywisty wygląd, ale również zapoznać się z historią, przebiegiem oraz oceną pojazdu dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców. Dzięki temu można mieć stuprocentową pewność, iż stan faktyczny auta nie odbiega od jego opisu. Dobrze jest poznać również opinie klientów, którzy skorzystali z tej formy zakupu i na podstawie ich zdania podjąć decyzję o wzięciu udziału w licytacji.