RENAULT PARTNEREM FESTIWALI FILMOWYCH

Renault Talisman

Od trzech lat Renault jest partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Podczas tegorocznej edycji, która potrwa od 31 sierpnia do 10 września, firma zaprezentuje model Renault Talisman.

W dniach od 2 do 11 września br. Renault Talisman będzie również oficjalnym samochodem 42. Festiwalu Kina Amerykańskiego w Deauville. Historia marki Renault jest związana z historią kina od jego początków we Francji w 1895 roku. W tamtym czasie zakłady sąsiadowały z pierwszymi studiami filmowymi, które powstały w Billancourt.

W 2014 roku podjęliśmy decyzję o współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Wenecji. Od 1932 roku Festiwal gości największych aktorów, reżyserów, scenarzystów  i producentów filmowych – mówi Claude Hugot, dyrektor PR Aliansu Renault-Nissan.

73. edycją festiwalu pokieruje Alberto Barbera. Renault zapewni 33 pojazdy Talisman i 7 samochodów Espace, które będą dowozić gwiazdy kina oraz oficjalnych gości przybyłych na festiwal. Poza tym na brzegu Canal Grande zaplanowana jest ekspozycja nowego Renault Scénic.

Fot. Renault

DEAUVILLE – FESTIWAL KINA AMERYKAŃSKIEGO

Już od 17 lat Renault jest partnerem Festiwalu Kina Amerykańskiego w Deauville. W tym roku po raz kolejny towarzyszy festiwalowym gwiazdom. Marka wybrała model Talisman, zdobywcę tytułu najpiękniejszego samochodu roku 2015 na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym w Paryżu. Przez cały czas trwania festiwalu goście będą korzystać ze 117 samochodów Renault Talisman. Niejako uzupełniając oficjalną flotę tego jedynego w swoim rodzaju festiwalu filmowego, który jako jeden z nielicznych na świecie jest otwarty dla znawców kina, jak również dla szerokiej publiczności – przed hotelem Normandy zostanie wystawione także nowe Renault Scenic – wyjaśnia Claude Hugot, dyrektor PR Aliansu Renault-Nissan.

RENAULT I KINO

Historia Renault jest związana z historią kina od jego początków we Francji w 1895 roku. W tamtym czasie zakłady sąsiadowały z pierwszymi studiami filmowymi, które powstały w Billancourt. Marka nawiązała współpracę z największymi festiwalami filmowymi na świecie w Cannes, Lyonie, Angoulême, Cabourg, Sewilli, a także z Festiwalem Filmowym w Wenecji. Ponadto co roku Grupa zapewnia 40 pojazdów na potrzeby realizacji mniej więcej 200 produkcji filmowych i telewizyjnych.