Samochody elektryczne – gdzie można je naładować?

stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nie ulega wątpliwości, że w naszym kraju jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych. Jest ich około 6 tysięcy. Kierowcy tego rodzaju samochodów mają również całką sporą liczbę stacji ładowania do dyspozycji, gdyż jest ich ponad 800. Jednak czy wiemy, gdzie dokładnie się one znajdują, gdzie możemy je zlokalizować?

1. Samochody elektryczne – przyszłość, czy zbędny wydatek?

2. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

3. Mapa ładowarek elektrycznych

Samochody elektryczne – przyszłość, czy zbędny wydatek?

Samochody elektryczne wbrew pozorom nie są innowacyjnym wynalazkiem. Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to szkocki przedsiębiorca zbudował pierwszy powóz elektryczny. Od tamtego czasu trwał postęp w temacie samochodów elektrycznych, jednak później zostały one wyparte przez samochody z silnikami spalinowymi.

Dlaczego samochody elektryczne wracają? Przede wszystkim z powodu coraz większej ilości spalin, które zatruwają powietrze i są niebezpieczne dla człowieka. Ponadto są ciche, a praca elektrycznego silnika jest niemal bezgłośna. Zaletą samochodów elektrycznych jest niezwykła wydajność stosowanych silników. Energia wytwarzana w samochodzie jest niemal w 100% przetworzona na ruch. Wiele uproszczeń sprawia, że silniki elektryczne są mniej awaryjne, niż inne dostępne na rynku silniki.

Jednak tak naprawdę żadna rewolucja nie miałaby miejsca, gdyby koncerny produkujące samochody nie dostrzegały w nich potencjału i nie uważały, że jest to jedna z bardziej prawdopodobnych wizji przyszłości.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Stacje ładowania pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi to wyraźne i zrozumiałe odpowiedzi na dynamiczny rozwój elektromobilności. Pojawiają się na całym świecie, również w Polsce. Coraz szybciej zwiększająca się liczba elektrycznych samochodów sprawia, że i stacji ładowania powinno być wciąż więcej.

Instalacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych to również fantastyczny sposób na pozyskanie całkiem nowych klientów. Kiedy użytkownicy silników spalinowych zrozumieją, że rewolucja dzieje się na ich oczach, zobaczą, że powstaje coraz więcej stacji ładowania silników elektrycznych, sami z chęcią rozejrzą się za samochodem elektrycznym i zmienią swoje nawyki.

Co ciekawe, stacja ładowania pojazdów elektrycznych to znacznie łatwiejsze przedsięwzięcie, niż budowa stacji paliw. Tak naprawdę instalacja stacji ładowania nie wymaga żadnych pozwoleń na budowę czy specjalnych zgód. Nie ma również żadnej potrzeby na rozbudowę istniejących sieci elektrycznych. Innowacyjne rozwiązania pozwalają połączyć funkcję ładowania pojazdów przy jednoczesnej funkcji ulicznego oświetlenia.

Mapa ładowarek elektrycznych

Wiele osób zastanawia się, jak działają punkty ładowania samochodów elektrycznych. Z pewnością część z nich wymaga uiszczania opłaty, podobnie jak w przypadku tankowania zwykłego paliwa. Tego rodzaju stacje ładowania znajdują się na stacjach paliw. Jednak ładowanie pojazdu energią elektryczną, za którą trzeba zapłacić to nie jedyny sposób na doładowanie swojego samochodu. Istnieją także stacje, na których można naładować swój pojazd zupełnie za darmo. By wiedzieć, gdzie znajdują się takie miejsca, warto wykorzystać stacje ładowania samochodów elektrycznych mapa, które wyraźnie pokażą Ci, gdzie stoją słupki z prądem, w którym miejscu spotkasz się z darmowym ładowaniem, oraz w jakich lokalizacjach znajdziesz ładowarki Tesla Supercharger. Mapa ta jest doskonałą pomocą zwłaszcza dla osób, które wybierają się swoim samochodem w całką nową okolicę.