Oszczędność, wygoda i bezpieczeństwo za kierownicą – najlepsze opony całoroczne

Czy opony całoroczne, czyli tzw. opony wielosezonowe, sprawdzają się dobrze zarówno w zimie, jak i w lecie? Zdaniem wielu kierowców na oponach całorocznych można jeździć bez przeszkód o każdej porze roku, niezależnie od warunków. Czy to jednak całkowicie bezpieczne i odpowiedzialne podejście do kwestii wymiany opon?

Zdecydowanie tak i nie masz się czego obawiać, o ile sięgniesz po produkty doświadczonego i sprawdzonego producenta opon całorocznych. Rozwiązanie to z powodzeniem może zastąpić opony sezonowe. Produkty te są doskonałe do stosowania w naszym kraju, gdy warunki zimowe są stosunkowo lekkie i nie wymagają podejmowania specjalnych działań.

Czy opony całoroczne sprawdzą się w zimie i w lecie?

Wybierając opony samochodowe, wielu kierowców decyduje się na zakup dwóch kompletów – dostosowanych do jazdy w lecie oraz zimą. Na mokrej nawierzchni, pokrytej np. śniegiem, auto może zachowywać się inaczej niż na gorącym asfalcie. Czy jednak rzeczywiście podwójny zakup to jedyne rozwiązanie tego problemu, który gwarantuje bezpieczeństwo? 

Nie, bo alternatywą jest ogumienie wielosezonowe. Jest ono lepsze od typowych opon zimowych i letnich, bo pozwala na bezpieczną jazdę w każdych warunkach, o ile nie są one naprawdę ekstremalne. W naszym klimacie najlepsze opony całoroczne bez problemu pozwalają na jazdę w czasie lżejszych zim czy w czasie panowania wysokich temperatur.

Opona całoroczna może zastąpić zarówno opony zimowe, jak i opony letnie

Podobnie jak w przypadku opon letnich i zimowych, również rozwiązanie całoroczne nie zwalnia kierowcy ze stosowania się do przepisów, ograniczania prędkości czy dostosowywania stylu jazdy do warunków panujących na zewnątrz. Podczas ekstremalnych śniegów czy wyjazdu zimowego w strome góry, ogumienie zimowe rzeczywiście sprawdzi się lepiej, zasada ta jednak w większości przypadków nie tyczy się codziennej jazdy po odśnieżonych ulicach dużych miast. 

Zaletą jest też to, że tanie opony całoroczne kupić można w o wiele rozsądniejszych cenach niż dwa komplety sezonowe. Oczywiście najlepsze i trwałe opony całoroczne pochodzą od producentów najwyższej klasy, ale wciąż są mniej kosztowną inwestycją i służyć Ci mogą bardzo długo.

Dlaczego opony wielosezonowe dobrze działają o każdej porze roku?

Dobre opony całoroczne wykonane są z najtrwalszych i sprawdzonych materiałów. Wybierając konkretny zestaw, warto przyjrzeć się zarówno wiarygodności i opinii o ich producencie, jak również rankingom tworzonym przez ekspertów czy użytkowników. 

Wielosezonowe produkty są też inaczej skonstruowane niż ich letnie odpowiedniki. Są bardziej miękkie, co sprawia, że mają wyższą przyczepność nawet przy niskich temperaturach. To zbliża je do rozwiązań zimowych. Wyróżnia je także charakterystyczny bieżnik z dużą ilością nacięć. Dzięki nim dobrze sprawdzają się w czasie jazdy w śniegu czy po błocie, a nawet dają sobie radę z oblodzeniem. 

Kup opony uniwersalne i oszczędzaj bez ryzyka

Każdy kierowca wybierający opony powinien kierować się komfortem jazdy, bezpieczeństwem oraz kwestiami finansowymi. Te trzy elementy pozwalają łatwo i jednoznacznie stwierdzić, że opony całoroczne to doskonały wybór dla osób, które jeżdżą głównie po zwykłych miejskich drogach i unikają ekstremalnych wyjazdów zimowych. 

Są tańsze niż 2 komplety sezonowe, a do tego nie wpływają negatywnie na komfort prowadzenia pojazdu. Porównaj je ze swoim ogumieniem letnim i zimowym, a szybko przekonasz się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Przyszła wiosna, więc czas oszczędzić pieniądze na oponach.