Toyota 86 wyglądająca jak Mercedes AMG GT

W sieci pojawiło się wiele hipotez na temat designu Toyoty 86. Zostały one odpowiednio zwizualizowane. Najbardziej zwariowaną propozycją, jaka została opublikowana w Internecie, były rendery silnie nawiązujące do Mercedesa AMG GT. 

Winning Designs wybrało japoński samochód sportowy  dopasowała go z sylwetką Mercedesa AMG GT S. Co więcej, Toyota 86 otrzymała sylwetkę inspirowaną Liberty Walk, skrzydło, różne naklejki i agresywne krawędzie – to zupełnie nowy i zaskakujący design.

Toyota 86 GTX

W tym wirtualnym projekcie jest wiele oczywistych, niedopracowanych elementów, takich jak przednia część, która nie do końca pasuje do pozostałej części samochodu. Niemniej mimo to auto i tak robi dobre wrażenie. Otrzyma on również specjalny grill umieszczony w środkowej, przedniej części modelu, podobnie ak AMG GT R, GLC i GLC Coupe.

Rozmarzeni entuzjaści wyobrażają sobie także Toyotę 86 z 4 – litrowym silnikiem twin-turbo V8 pod maską, rozwinięty przez AMG, generujący moc 577 KM i mającym maksymalny moment obrotowy na poziomie 700 Nm, zamiast 2 – litrowej jednostki z czterema cylindrami. Z drugiej strony, skoro można wirtualnie dopasować silnik Ferrari do Toyoty 86, to czemu nie zastosować jednostki AMG?