Wózki wysokiego składowania, czyli Bendi!

Magazyn z materiałami to miejsce, w którym szczególnie trzeba dbać o bezpieczeństwo pracowników. Wysokie regały, ciężkie kartony czy palety, niewłaściwie obsługiwane to potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Poruszanie się po nim i jazda z materiałami nie jest łatwa, ale dzięki wózkom wysokiego składowania Bendi to zadanie będzie banalnie łatwe. Dlaczego warto wybrać wózki tej firmy?

Różne magazyny – różne potrzeby

Magazyny mogą być bardzo różne. Jeśli wysokość materiału nie przekracza 4,2 metra, wówczas jest to magazyn niskiego składowania. Gdy wartość ta oscyluje w przedziale 4,2-7,2 metra, to mamy do czynienia z magazynem średniego składowania. Magazyn wysokiego składowania to taki, w którym wysokość ułożonych materiałów przekracza 7,2 metra. W takim przypadku potrzeba specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie rozładujesz towary.

Magazyn wysokiego składowania musi być odpowiednio wyposażony. Regały paletowe czy inne konstrukcje, na których składowane są materiały, muszą mieć odpowiednią wysokość i stać stabilnie, by można było z łatwością układać i zabierać towar. Warto zainwestować również w przenośniki magazynowe, dzięki którym zautomatyzujesz przepływ materiałów. Szybkość transportu z produkcji do magazynu i strefy pakowania ma kluczowe znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa. I w końcu wózki wysokiego składowania, które umożliwiają pracę na nawet 13 metrach. Takie wózki możesz znaleźć w ofercie firmy Logimax Polska.

Wózki wysokiego składowania Bendi – skuteczność działania

Wózek wysokiego składowania to pojazd o przeznaczeniu przemysłowym. Do jego zadań należy usprawnienie procesu towarowania i załadowywania. Takie urządzenia zwykle są zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach. Magazyny to zwykle ogromne powierzchnie, jednak regały i wąskie korytarze nie ułatwiają poruszania się po nim. Wózki wysokiego składowania Bendi to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa pracy każdego dnia. Przeciwwaga jest umiejscowiona pod fotelem kierującego, dzięki czemu pojazd jest dłuższy i węższy. Wózki wysokiego składowania Bendi można wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mają w pełni zintegrowane przesuwy boczne oraz pochył masztu, który może się skręcić nawet o 220 stopni.

Dlaczego warto postawić na wózki wysokiego składowania Bendi?

Wózek wysokiego składowania pozwala kierującemu dokładnie obserwować otoczenie wokół niego. Ma to kluczowe znaczenie w pracy w magazynie, gdzie, jak już wspomniano, nie ma zbyt wiele miejsca i trzeba uważać na palety, regały i innych ludzi. Jest wielu producentów, którzy dostarczają wózki wysokiego składowania, jednak wybór produktów Bendi to strzał w dziesiątkę. Ich urządzenia gwarantują optymalną wydajność oraz maksymalizację procesów. Pojazdy mogą być wykorzystywane w korytarzach, których szerokość nie przekracza 1,80 metra. Kluczowa jest wysokość, na jaką można podnieść towar. Wózek wysokiego składowania Seria B4 umożliwia podnoszenie palet nawet na wysokość 13,5 metra. Udźwig to nawet 2 tony.

Bendi oferuje wiele wózków wysokiego składowania, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla swojej firmy. Urządzenia sprawdzą się idealnie w centrach logistycznych czy transportowych, marketach, hurtowniach oraz magazynach. To także dobry wybór do firmy przeładowczej czy centrum dystrybucyjnego. Jak widać wózki wysokiego składowania firmy Bendi można wykorzystywać w wielu miejscach pracy, a ich bezawaryjne działanie sprawi, że praca będzie szła maksymalnie sprawnie. Wybór urządzeń marki Bendi to wybór najwyższej jakości sprzętu.