Specjalna edycja Lexusa LC w Japonii

lexus lc

Po prezentacji wyjątkowego Lexusa LC Inspiration Concept w amerykańskim Pebble Beach i europejskiej premierze LC Yellow Edition, Lexus wprowadza na rynek kolejną odsłonę swojego flagowego coupé w żywym, żółtym kolorze. Luksusowe auto w limitowanej edycji będzie dostępne jedynie przez dwa miesiące w japońskich salonach.

Wyjątkowa stylistka

Wyjątkowego Lexusa LC Luster Yellow pokryto lakierem Naples Yellow o głęboko żółtej, przechodzącej w złotą barwie. Dodatkową ozdobą charakterystycznego, futurystycznego nadwozia są 21-calowe, aluminiowe, kute obręcze kół. Specjalnego charakteru nie zabrakło również we wnętrzu. Boczne panele na drzwiach, a także przeszycia na fotelach, desce, centralnym podłokietniku, kierownicy czy drążku skrzyni biegów również są żółte. Dodatkowo, takie elementy jak podsufitka, osłony przeciwsłoneczne czy słupki pokryto Alcantarą. O tym, że mamy do czynienia z wyjątkową, limitowaną wersją przypominają również wykonane z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym nakładki na progach z napisem „LC Limited Edition”.

Bogate wyposażenie coupé Lexusa

W limitowanym Lexusie LC Luster Yellow nie zabrakło również dobrego wyposażenia. Luksusowe coupé już w standardzie ma kolorowy wyświetlacz HUD, wentylowane i podgrzewane fotele z perforowanej skóry, które są regulowane w aż 10 płaszczyznach. Co więcej, fotel kierowcy wyposażono w system pamięci ustawień.

Lexus LC limitowany czasowo

Wersja LC 500, napędzana pięciolitrowym, 477-konnym silnikiem V8 kosztuje co najmniej 14 350 000 jenów, czyli około 473 tys. złotych. Za 359-konną odmianę hybrydową LC 500h trzeba zapłacić minimum 14 850 000 jenów, czyli 490 tys. złotych. Auto jest dostępne w japońskich salonach tylko przez dwa miesiące – od 31 października do 31 grudnia 2018 roku. Lexus LC w wyjątkowej, głębokożółtej barwie jest dostępny również w Europie. Limitowana wersja LC Yellow Edition zadebiutowała na początku października na targach motoryzacyjnych w Paryżu.