Mercedes Benz X – Class – długo wyczekiwany model już zaprezentowany

Mercedes Benz X – Class

Pick up Mercedes Benz X – Class był jednym z najbardziej (i najdłużej) wyczekiwanych modeli samochodów w ostatnim czasie. 

Mercedes Benz X – Class jest owocem współpracy koncernu Mercedesa oraz Renault – Nissan Alliance. W efekcie, średniej wielkości pick up bazuje na platformie Nissana Navary. Na szczęście, X – Class nie odszedł zbyt daleko od modelu koncepcyjnego i wygląda fantastycznie, zwłaszcza z przodu. Design jest ewidentnie w stylu Mercedesa. Przednia część modelu wygląda bardzo podobnie do niemieckiego modelu GLS SUV. Wewnątrz kabiny pasażerskiej pojawiła się odświeżona stylistyka standardowa dla modeli marki Mercedes Benz.

Mercedes Benz X – Class

Mercedes Benz X – Class pojawi się w trzech odsłonach, w tym jako X – Class Pure, X – Class Progressive oraz X – Class Power. Pierwsza wersja koncentruje się na użyteczności, druga na właściwościach jezdnych, a trzecia – na luksusowym aspekcie pick upa i komforcie jazdy.

Gama silników Mercedesa X – Class opiera się na cztero- i sześciocylindrowych silnikach Diesla. X 220d generuje moc na poziomie 161 KM, a X 250d generuje moc równą 188 KM. Są to czterocylindrowe silniki Diesla o pojemności 2.3 l. Oba silniki współpracują z sześciostopniową skrzynią biegów w standardzie. Opcjonalnie można wybrać siedmiostopniową, podwójną przekładnię automatyczną.

Mercedes Benz X – Class będzie dostępny w sprzedaży wyłącznie na rynku niemieckim i na innych rynkach europejskich w tym roku. Cena wynosi 37.000 euro (42.758 $). W kolejnym roku Mercedes X – Class wejdzie na rynek w południowej części Afryki oraz w Australii. Prawdopodobnie nie pojawi się on w Stanach Zjednoczonych.