Trzy nowe Lexusy dla fanów golfa

Hideki Matsuyama

To prawdziwa gratka dla miłośników golfa. Klienci Lexusa będą mieli do wyboru trzy modele w specjalnej edycji limitowanej. Samochody wyróżniające się wyjątkowym zestawieniem kolorów sygnuje swoim nazwiskiem profesjonalny golfista Hideki Matsuyama. Barwy lakieru i wnętrza mają przypominać pole golfowe, a bogate wyposażenie licuje z prestiżem tej dyscypliny sportowej.


Trzy modele Lexusa zyskają nowe wersje specjalne. Tym razem będą nawiązywać do świata golfa. Ten prestiżowy sport ma w Japonii wielu miłośników i to właśnie na tym rynku będą oferowane auta w wersji Hideki Matsuyama Edition. Skąd wzięła się ta nazwa? To po prostu imię i nazwisko zawodnika, który jako pierwszy w historii japoński golfista wygrał jedną z głównych imprez golfowych dla mężczyzn – turniej Masters 2021. Zawody były rozgrywane w kwietniu tego roku, a już po paru miesiącach do japońskiej oferty Lexusa dołączy specjalna odmiana upamiętniająca ten sukces. Wersję specjalną można poznać nie tylko po nazwie i tabliczce z numerem. Samochody wyróżniają się również wyglądem.

Lexus w barwach pola golfowego

Ciemnozielony lakier Terrane Khaki Mica Metallic ma przypominać rough, czyli krótkomówiąc trawiasty obszar dzikiej trawy, który na polu golfowym jest nieco oddalony od głównego obszaru gry. We wnętrzu limitowanych aut widzimy zaś elegancką czerń pokrytej skórą deski rozdzielczej i elegancką tapicerkę skórzaną Ochra, która swoją barwą przywodzi na myśl piaszczyste pułapki. W odróżnieniu od nich wnętrze Lexusa jest jednak miejscem, do którego jak najbardziej chce się trafić.

Wersja Hideki Matsuyama Edition będzie nie tylko numerowana, ale i bardzo ściśle limitowana. Japoński oddział Lexusa poinformował, że każdy z trzech modeli powstanie wyłącznie w liczbie dziesięciu egzemplarzy, a ich zakup nie będzie możliwy dla każdego. Jakie to samochody?

Dodatkowe wyposażenie i wyjątkowe akcesorium

W specjalnym wydaniu zobaczymy modele LS, LC i RX. Każdy z nich będzie nieco inaczej wyposażony, ale co wspólne dla wszystkich, to schemat kolorystyczny i obecność numerowanej tabliczki we wnętrzu. W każdym z trzydziestu samochodów znajdzie się również szczególny dodatek, który wpisuje się w zamysł edycji Hideki Matsuyama. W bagażniku auta odbieranego z salonu znajdzie się bowiem torba na kije do golfa, i to nie byle jaka! Będzie to replika torby, której golfista używał na tegorocznym turnieju Masters.

Lexus LS

Co znajdziemy w wyposażeniu limitowanego Lexusa LS500 i LS500h? Standardem w omawianej edycji jest przeszklone okno dachowe, 20-calowe felgi z dwukolorowym wykończeniem, system audio Mark Levinson Reference składający się z 23 głośników oraz praktyczny dodatek – gniazdko elektryczne zapewniające 1 500W mocy, które pozwoli pracować nawet gdy droga na pole golfowe się przedłuża.

Lexus LC

Lexus LC500h i LC 500 w limitowanej edycji będą miały kolorowy wyświetlacz head-up, system audio Mark Levinson oraz 20-calowe felgi wykończone tak, jak w modelu LS, ale o nieco innym wzorze, znanym już ze zjawiskowego LC.

Lexus RX

Ostatnim modelem, który będzie dostępny w limitowanej edycji będzie SUV – Lexus RX. W przypadku tego auta na dodatki w limitowanej wersji składają się m.in. duży, panoramiczny dach, system multimedialny dla pasażerów tylnych siedzeń, system audio Mark Levinson oraz adaptacyjne reflektory LED-owe Blade Scan AHS.

Mecenas golfa

Jest również jeden dodatkowy argument, który może przekonać klientów do zakupu. Marka przeznaczy część dochodu ze sprzedaży limitowanych aut na rozwój młodych golfistów w Japonii. Lexusowi, który od lat jest mecenasem tej dyscypliny, wyraźnie zależy, by w najbliższych latach wyłonił się następca Matsuyamy. Jak stać się posiadaczem limitowanego Lexusa? Nie będzie to takie proste – chętni na zakup jednego z trzydziestu samochodów będą musieli wziąć udział w loterii. Wygrani otrzymają szansę zakupu wybranego auta. Wygląda na to, że auta mogą podrożeć w chwilę po wyjeździe z japońskich salonów.