Odświeżony Nissan Leaf (2018)

nissan leaf

Nissan Leaf (2018) zmienił się pod względem designu – z trochę szkaradnego auta zamienił się na atletycznie wyglądającego hatchbacka. Co jeszcze zmieniło się w specyfikacji modelu? Jak nowy design wpłynie na konkurencyjność modelu względem innych modeli z napędem elektrycznych dostępnych na rynku? 

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, która nie przypominała ani trochę samochodów marki Nissan, nowy model posiada cechy, które nawiązują do innych linii. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech aut marki Nissan jest grill w kształcie V. Wewnątrz kratki Leaf posiada unikatowy wzór wykonany w technologii 3D, któremu wyrazistości dodają niebieskie akcenty. Nowy Leaf zrywa z dotychczas stosowanymi światłami na rzecz bardziej konwencjonalnego kształtu przednich reflektorów. Mocowania umieszczono nad przednimi światłami – wyglądają tak, jakby były częścią maski. Podobnie jak starszy model, samochód w nowej odsłonie posiada zaokrąglony dach.

 

Nissan Leaf (2018) nie wygląda jak przerysowany, ponieważ zbytnio muskularna sylwetka została nieco złagodzona. Oglądając zdjęcia można zauważyć, że model nabrał bardziej opływowych, subtelnych kształtów. Dzięki tym zmianom sylwetka stała się bardziej aerodynamiczna. Design dachu nawiązuje do Nissana Maxima i Rogue.

Tył Nissana Leaf (2018) nabrał bardziej schodkowego i nierównomiernego kształtu w porównaniu ze starszym modelem. Jednocześnie, stał się on mniej pionowy w porównaniu ze starszą wersją Nowe światła tylne o kształcie bumeranga dodatkowo uwydatniają mniej pionową orientację tylnej części modelu. Górna część została pokryta czarnym lakierem łączącym ją z „lewitującym dachem” (ang. floating roof). Nowy Leaf posiada również dyfuzor z niebieskimi akcentami.

 

Wewnątrz kabiny znajduje się nowy 7 – calowy wyświetlacz wykonany w technologii TFT umieszczony na kokpicie. Zamiast standardowych rozwiązań, na desce rozdzielczej znajduje się dotykowy wyświetlacz z przyciskami oraz kratka klimatyzacji w modnej stylistyce. Nowa kierownica dodaje atletycznego stylu, podobnie jak niebieskie szwy biegnące po kokpicie.

Nowy Nissan Leaf posiada bardziej mainstreamową sylwetkę, zgodną z trendami 2018 r., zbliżającą go do tradycyjnie wyglądających samochodów z elektrycznym napędem, takich jak Chevrolet Bolt, Volkswagen e-Golf i Ford Focus Electric. Tracąc wygląd „robaka” zyskał bardziej dojrzały wygląd.